Bulantıya Ne İyi Gelir?
15 Mayıs 2024

Bulantıya Ne İyi Gelir?

Bulantıya Ne iyi Gelir, Mide bildiğimiz üzere sindirim sistemimizin en önemli organlarından biridir. Kasılma hareketleriyle hareket ederek besinlerin kimyasal ve fiziksel sindirimine yardımcı olan asit oranı fazla olan bir ortamdır. Mide bulantısı ise midede bulunan bu kasların mideyi boşaltmak amacıyla kasılmasıdır. Mide bulantısı sonucunda kişi eğer gerçekten şiddetli bir kasılmayla karşı karşıya kalırsa kusma olayı gerçekleşir. Mide bulantısını oluşması için çeşitli nedenler vardır. Bu durumlar genellikle araç tutması, migren, stres, bazı ilaçların yan etkileri, zararlı alışkanlıkların kullanım ve benzeri durumlarda karşılaşılır.

Bulantıya Ne İyi Gelir, çevremizde bulunan insanların birçok çözüm önerisi vardır ve bunların bazıları gerçekten tıbbi alanda kullanılmaktadır. Bazıları ise işe yaramamakta ve halktan duyma hurafeler sonucu oluşturulmaktadır ve bazıları ise yarar olarak bilinmekte ama çoğu zaman zarar vermektedir. Bu yüzden eğer rutin bir şekilde mide bulantısından şikâyet ediyorsanız en uygun zamanı kollayıp bu durumların uzmanı olan dahiliye uzmanına görünmelisiniz.

  • Eğer mide bulantısıyla karşılaştığınız yer kapalı alansa bulunduğunuz ortamı iyice havalandırılmalı kişi temiz hava ile beslenmelidir.
  • Nane tüketilebilir. Naneyi çiğneyerek veya kaynatarak çay şeklinde tüketebilirler. Nane mide için güzel bir toksin kaynağıdır.
  • Elma tüketilebilir. Elma da nane gibi toksin kaynağıdır. Çünkü lifli bir maddedir.
  • Kuru yemiş ailesinden kavrulmamış badem ve fıstık iyi gelir.
  • Mideniz eğer boşsa ve bulanıyorsa bunun içinde ağır olmayacak yiyecekler yani midenin bulantısının bastırabilecek hafif tuzlu yiyecekler tüketilebilir. Unlu mamüller gibi.
  • Ekşi olan yiyecekler tüketilebilir. Bu yiyecekler genellikle midedeki asidi düzenlemek amacıyla tüketilir.

Bulantıya Ne İyi Gelir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Uykusuzluk Mide Bulantısı Yapar mı?

Uykusuzluk Mide Bulantısı Yapar mı?

Güncel

Bulantı Belirtileri ve Tedavisi

Bulantı Belirtileri ve Tedavisi